Warsztat - o serwisowaniu samochodów

napraw na własną rękę, jednak nie zawsze będzie to dobry pomysł. Zamiast więc marnować czas i energię, o wiele lepiej będzie po prostu poszukać serwisu, w którym naprawimy samochód tanio i bezpiecznie. Obecnie na rynku znajdziemy

Warsztat - o serwisowaniu samochodów

Najtańsze serwisy samochodowe

Wielu osobom wydaje się, że naprawianie samochodów w warsztacie będzie bardzo kosztowne i nie będzie nas na to stać. Często podejmujemy się napraw na własną rękę, jednak nie zawsze będzie to dobry pomysł. Zamiast więc marnować czas i energię, o wiele lepiej będzie po prostu poszukać serwisu, w którym naprawimy samochód tanio i bezpiecznie. Obecnie na rynku znajdziemy wiele miejsc, w których możemy naprawić samochód tanim kosztem, a jednocześnie nie ryzykować żadnymi problemami. Jeśli więc pragniemy co nieco zaoszczędzić, wystarczy przejrzeć oferty dostępne w Internecie lub poradzić się naszych znajomych, którzy z pewnością korzystali z podobnych usług.


Różne typy przepływomierzy

Często używane są mechaniczne przepływomierze

manometryczne (ciśnieniowe)
zwężkowe ? wykorzystują efekt spadku ciśnienia na elemencie pomiarowym (kryza, dysza, zwężka Venturiego)
inne przepływomierze generujące różnice ciśnień (przepływomierze z krzywizną, przepływomierze piętrzące, przepływomierze kapilarne, przepływomierze dynamometryczne), np. rurka Pitota, rurka Prandtla, mierniki wykorzystujące efekt Coandy
o zmiennym przekroju (rotametry) ? składają się z pływaka umieszczonego w stożkowej rurze. Są nazywane rotametrami od nazwy pierwszego producenta "Rota" (Niemcy)
tachometryczne
turbinowe
komorowe
oscylacyjne
wirowe, np. z wirem precesyjnym
Coriolisa

Popularnymi miernikami przepływu są też przepływomierze

elektromagnetyczne
ultradźwiękowe
termiczne i kalorymetryczne

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Przep%C5%82ywomierz


Wikipedia o oporniku

Opornik, rezystor (z łac. resistere, stawiać opór) ? najprostszy element bierny obwodu elektrycznego, wykorzystywany jest do ograniczenia prądu w nim płynącego. Jest elementem liniowym: występujący na nim spadek napięcia jest wprost proporcjonalny do prądu płynącego przez opornik. Przy przepływie prądu zamienia energię elektryczną w ciepło. Idealny opornik posiada tylko jedną wielkość, która go charakteryzuje ? rezystancję. W praktyce występuje jeszcze pojemność wewnętrzna oraz wewnętrzna indukcyjność, co, np. w technice wysokich częstotliwości (RTV), ma duże znaczenie (jest to tzw. pojemność oraz indukcyjność pasożytnicza). W technologii bardzo wysokich częstotliwości ? kilkuset megaherców (MHz) i powyżej ? właściwości pasożytnicze typowego rezystora muszą być traktowane jako wartości rozproszone, tzn. rozłożone wzdłuż jego fizycznych wymiarów (zobacz: schemat zastępczy).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Opornik



© 2019 http://strefahitow.com.pl/