Sztukateria wraca do łask

ciej wykorzystywane przy wykończeniach elewacji. W odróżnieniu od techniki stosowanej w okresie średniowiecza, bonie używane są głównie na narożnikach budynków. Wykorzystywane w ten sposób pełnią charakter dekoracyjny. Wyróżnia si

Sztukateria wraca do łask

Wyróżnia się kilka rodzajów boniowania w

Spotykane są także elewacje zdobione metodą sgraffito, w którym obraz nadaje powierzchni muru wygląd ściany boniowanej.

Boniowanie jest coraz częściej wykorzystywane przy wykończeniach elewacji. W odróżnieniu od techniki stosowanej w okresie średniowiecza, bonie używane są głównie na narożnikach budynków. Wykorzystywane w ten sposób pełnią charakter dekoracyjny. Wyróżnia się kilka rodzajów boniowania w dzisiejszym budownictwie:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Boniowanie


Wyszukiwanie piękniej sztukaterii w internecie

Każda osoba, która decyduje się na posiadanie domowej sztukaterii chciałaby, aby wyglądała ona bardzo okazale, dlatego stara się wyszukiwać różnego rodzaju domową sztukaterię nawet w internecie. Trzeba przyznać, że internet stał się bardzo ważnym źródłem informacji i inspiracji w wielu dziedzinach, dlatego dzięki dostępowi do internetu można także znajdywać naprawdę piękną sztukaterię. Trzeba jednocześnie zaznaczyć, że znajdowana w internecie może być także naprawdę nowatorska i nowoczesna. Dzieje się tak dlatego, że autorzy najnowszych trendów w domowej sztukaterii starają się wykorzystywać różnego rodzaju środki komunikacji pozwalające im na zapoznanie klientów z przygotowaną przez nich ofertą.


Przenosił siły ściskające

Zwornik, klucz ? szczytowy kliniec łuku lub niektórych typów sklepienia, zazwyczaj bogato profilowany i zdobiony dekorem rzeźbiarskim, wykonany z kamienia lub ceramiki, charakterystyczny dla gotyckich sklepień krzyżowo-żebrowych.

Usytuowany jest w najwyższym punkcie sklepienia lub łęku. Określany też jako kliniec szczytowy, kliniec kluczowy. Zazwyczaj o nieco większych wymiarach niż pozostałe ciosy kamienne lub cegły. Przenosił siły ściskające. Określenie klucz częściej stosuje się w odniesieniu do łęku, archiwolty, natomiast zwornik w odniesieniu do sklepienia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwornik_(architektura)



© 2019 http://strefahitow.com.pl/