O psach - jakie obowiązki ma właściciel oraz kilka faktów

obrze zaplanowanym szkoleniom rzeczywiście bardzo się uspokajają i zachowują się grzecznie w otoczeniu ludzi. Jednocześnie potrafią one bawić się w sposób nie sprawiający żadnych problemów ich właścicielom. Uczone są także wykonyw

O psach - jakie obowiązki ma właściciel oraz kilka faktów

Opanowywanie niesfornych psów

Osoby lubiące zwierzęta starają się stworzyć miejsca przyjazne niesfornym psom. Prowadzą one z myślą o takich psach różne szkolenia. Psy poddawane dobrze zaplanowanym szkoleniom rzeczywiście bardzo się uspokajają i zachowują się grzecznie w otoczeniu ludzi. Jednocześnie potrafią one bawić się w sposób nie sprawiający żadnych problemów ich właścicielom. Uczone są także wykonywania różnych ćwiczeń, które pomagają im zachować dobrą sprawność fizyczną. Jest to na pewno bardzo ważne dla właścicieli psów, aby były one zdrowe i sprawne, a poza tym potrafiły bawić się w sposób nie sprawiający żadnych problemów i nie rzucający się w oczy. Jednak opanowywanie niesfornych psów wymaga sporego doświadczenia.


Bezpieczne mieszkanie dla psa

Osoby, które decydują się na posiadanie psa w mieszkaniu powinny starać się o zapewnienie psu jak najlepszych warunków codziennego życia. Powinny one stworzyć psu bezpieczny i przyjazny kącik, w którym taki pies będzie mógł spokojnie wieść swoje życie i cieszyć się różnymi przyjemnościami. Ważne jest również to, aby mieszkanie, w którym mieszka pies było spokojnym miejscem. Oczywiście właściciele takiego mieszkania nie będą mieli za wielkiego wpływu na to, z jakimi sąsiadami mieszkają, ale mogą dbać o to, żeby ich pies mógł spokojnie mieszkać ze swoimi właścicielami i starać się o to, aby w jego pobliżu nie powstawały zbyt wielkie hałasy. Pies będzie mógł czuć się spokojnie przede wszystkim wówczas, gdy będzie dobrze traktowany.


Kilka słów o agility

Agility jest to sport dla psów polegający na tym, że pies jest prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód.

Pies musi zaliczyć przeszkody w odpowiedniej kolejności, ale nie zna ich układu przed startem (przewodnicy przed startem mają czas na zapoznanie się z układem toru i ich zadaniem jest sprawne poprowadzenie psa przez tor). Należy zaliczać tzw. strefy kontaktu, np. pies wbiegając na równię pochyłą nie może od razu skoczyć na jej szczyt, ale musi zaliczyć tę strefę (choćby jedną łapą).

Psy oceniane są przez sędziów w kategoriach dostosowanych do wielkości psa. Dla mniejszych psów poprzeczki niżej, dla większych wyżej (kategorie small, medium i large).

Pierwotnie sport ten zyskał popularność jako przerywnik w czasie zawodów jeździeckich. Współcześnie zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Według regulaminu agility, zatwierdzonego przez FCI, nie mogą brać udziału w zawodach psy: chore, z dysplazją, urazami oraz suki ciężarne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Agility



© 2019 http://strefahitow.com.pl/