O jednorazowej odzieży medycznej

ków oraz w specjalnych informatorach przygotowywanych dla właścicieli przychodni. O tym, jakie artykuły medyczne należą do najlepszych będą mogli dowiedzieć się podczas szkoleń organizowanych przez przedstawicieli Narodowego Fundu

O jednorazowej odzieży medycznej

Sprawdzone artykuły medyczne

Osoby prowadzące przychodnie sięgają po sprawdzone artykuły medyczne. Mogą ich wyszukiwać na stronach internetowych prowadzonych przez producentów leków oraz w specjalnych informatorach przygotowywanych dla właścicieli przychodni. O tym, jakie artykuły medyczne należą do najlepszych będą mogli dowiedzieć się podczas szkoleń organizowanych przez przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia. Z czasem przekonają się, jakie artykuły medyczne są najlepsze dla ich pacjentów. Będą także zajmowali się sprowadzaniem specjalistycznych artykułów medycznych do tych przychodni, które zajmują się leczeniem bardziej poważnych chorób, wymagających specjalistycznego leczenia i konsultacji kilku lekarzy.


Typy rękawiczek medycznych

Obecnie używa się właściwie wyłącznie rękawiczek jednorazowego użytku. Najczęściej stosowane są niejałowe rękawiczki lateksowe o różnych rozmiarach, od których się jednak odchodzi ze względu na coraz częstsze przypadki alergii. Alternatywą są rękawiczki winylowe oraz nitrylowe.

Rękawice chirurgiczne to sterylny wariant rękawiczek medycznych. Są one profilowane (nieco inaczej wygląda rękawica dla prawej i lewej dłoni) i przechowywane w oddzielnych opakowaniach z ograniczoną datą ważności. Ich zakładanie wymaga pewnych umiejętności, aby nie dotknąć (i potencjalnie nie zakazić) zewnętrznej części rękawiczki. Używa się ich podczas niektórych zabiegów inwazyjnych ? na przykład operacji czy cewnikowania pęcherza.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne


Igła chirurgiczna - warto wiedzieć

Igła chirurgiczna - narzędzie chirurgiczne służące do łączenia tkanek przy pomocy nici chirurgicznych, połączenia takie noszą nazwę szwów.

Zazwyczaj igły chirurgiczne są wygięte w kształt łuku - wycinka okręgu (np. 1/2, 3/8, 1/4, 5/8 okręgu), choć ich kształt może być prosty (taką igłą szyjemy ręcznie), istnieją też igły typu "łyżwa" lub igły typu "J". Różnice występują także w wielkości i przekroju, zależnie od tkanki łączonej za pomocą szwów. Łączenie igły z nicią chirurgiczną odbywało się niegdyś poprzez uszko bądź automatyczny zatrzask, w który wkłada się nić (niekiedy spotykamy taką metodę do dziś, choć należy to już do rzadkości).

Igły do szycia skóry są w przekroju trójkątne, niezbyt zagięte i zazwyczaj stosunkowo duże (choć zdarzają się wyjątki). Igły do szycia narządów wewnętrznych mają najczęściej przekrój kolisty i są mniejsze, a także bardziej zagięte, a nawet w kształcie półkola.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ig%C5%82a_chirurgiczna



© 2019 http://strefahitow.com.pl/