Jesteś pewien, że nie dokarmiasz pasożyta?

on coraz częściej występującą jednostką chorobową, która atakuje nawet osoby w podeszłym wieku nie mające wcześniej żadnych problemów ze zdrowiem. Najczęściej objawia się ona poprzez różnego rodzaju objawy skórne, problemy w obręb

Jesteś pewien, że nie dokarmiasz pasożyta?

Medycyna alternatywna a walka z alergią

Nie bez powodu słyszymy, że alergia to choroba naszych czasów. Coraz więcej dzieci i osób dorosłych boryka się z tym problemem. Jest on coraz częściej występującą jednostką chorobową, która atakuje nawet osoby w podeszłym wieku nie mające wcześniej żadnych problemów ze zdrowiem. Najczęściej objawia się ona poprzez różnego rodzaju objawy skórne, problemy w obrębie układu oddechowego i pokarmowego, a także uciążliwy katar. Mogą być spowodowane alergenami obecnymi w powietrzu, pożywieniu bądź otaczającym nas środowisku np. w metalach wykorzystywanych do produkcji guzików. W przypadku zauważenia u siebie lub swoich bliskich objawów tego typu, należy wykonać testy alergiczne oraz podjąć leczenie. Pomocna w walce z alergią jest medycyna alternatywna, która wykorzystuje zioła i inne naturalne produkty.


Pasożyt może być też w Tobie!

Wielu ludzi idzie przez życie nie zastanawiając się nawet nad stanem ich wnętrza - w dosłownym sensie. Może tak być, że jest ono już zainfekowane jakimś niezbyt miłym pasożytem.

Możesz myśleć że Ciebie to nie dotyczy, albo że przecież wszystko jest ok i czujesz się zdrowy. Dane jednak nie kłamią - ponad 70% społeczeństwa jest nosicielami pasożytów, skąd wiesz że nie należysz do tej części? Prawdopodobieństwo nie jest po Twojej stronie, więc jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, albo po prostu dla świętego spokoju, idź się przebadać - im szybciej wykryjesz pasożyta, tym szybciej się go pozbędziesz.

Nie ma sensu udawać że problem nas nie dotyczy, statystyki są nie ubłagane - nie daj się tym małym kreaturom, przebadaj się i pozbądź się ich czym prędzej.


Parę słów o tasiemcu - pasożycie

Tasiemiec uzbrojony, soliter (Taenia solium) ? jeden z gatunków tasiemców (Cestoda), które pasożytują w przewodach pokarmowych kręgowców, w tym człowieka. W przeciwieństwie do tasiemca nieuzbrojonego posiada on haczyki i przyssawki, za pomocą których przytwierdza się do ściany jelita cienkiego. Może również się pojawiać w innych częściach ciała.

Rozmnażanie
Jest on obupłciowy. W każdym członie z osobna rozwijają się narządy rozrodcze męskie i żeńskie. Męskie najczęściej rozwijają się nieco wcześniej, aby zmniejszyć ryzyko samozapłodnienia w obrębie jednego proglotydu. Może jednak dochodzić do zapłodnienia pomiędzy członami z przedniej i tylnej części strobil. Najkorzystniejsze jest jednak zapłodnienie pomiędzy członami dwóch różnych tasiemców. Dochodzi wtedy do wymieszania (rekombinacji) materiału genetycznego. Rozwój tasiemców jest złożony, najczęściej występuje kilka pokoleń larwalnych i przynajmniej jeden żywiciel pośredni.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tasiemiec_uzbrojony



© 2019 http://strefahitow.com.pl/