Czy problemy z insektami to konsekwencja braku czystości?

kwy i karaluchy), ich jaj i larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych. W szerszym znaczeniu niszczenie stawonogów w ogóle. Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie środków fizycznych (para, ogień, gorące powietrze, prom

Czy problemy z insektami to konsekwencja braku czystości? Problem z niechcianymi szkodnikami w domu?

Dezynsekcja - definicja:

Dezynsekcja ? tępienie szkodliwych owadów (zwłaszcza pasożytniczych jak: muchy, komary, pchły, wszy, pluskwy i karaluchy), ich jaj i larw, ze względów sanitarnych i gospodarczych. W szerszym znaczeniu niszczenie stawonogów w ogóle.

Dezynsekcję można wykonać przez zastosowanie środków fizycznych (para, ogień, gorące powietrze, promieniowanie ultrafioletowe), mechanicznych (wyłapywanie, trzepanie, oczyszczanie), chemicznych (środki owadobójcze) i biologicznych (zwalczanie za pomocą innych organizmów żywych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dezynsekcja


Domowy sposób na robactwo

Robactwo w domu to bardzo duży problem. Mole, karaluchy, albo najbardziej upierdliwe na świecie - pluskwy. Można sobie radzić domowymi sposobami, korzystając z porad na internetowych forach. Przeczytamy, że można użyć soli, spirytusu, czy denaturatu. Wiecie co? Gwarantuję, że nie będzie to skuteczne. Zwłaszcza nie polecam rzekomo najskuteczniejszej opcji z denaturatem - mało, że nie pozbędziecie się robactwa, to jeszcze wasz dom będzie cuchnął gorzej, niż niejedna melina. Wietrzenie tego smrodu potrwa pewnie z tydzień, a robaczki wesoło będą sobie tuptać po waszym domu. Chcecie skutecznej metody na dezynsekcję? Szukajcie dalej.


Odkażanie miejsc zakażonych

Każdy dom dotknięty powodziom powinien być dokładnie odkażony. Niestety woda powodziowa jest niezwykle groźna dla ludzi oraz zwierząt. Wszystko, co zostało w domu zalane oraz powierzchnie, które woda mogła przypadkowo popryskać oraz powierzchnie, które mogły wodą powodziową nasiąknąć należy dokładnie odkazić. Na początek po usunięciu wody oczyszczamy podłogi ze szlamu. Robimy to w ubraniu ochronnym, wybierając szlam szpachlą lub łopatą. Po usunięciu myjemy podłogę wodą z detergentem, a później spryskujemy środkiem odkażającym. Do mycia ścian po powodzi najlepsze są myjki ciśnieniowe. Do mycia, czyszczenia i sprzątania należy używać tylko i wyłącznie wody odkażonej a wylewanie wody pozostałej po myciu powinno być tylko i wyłącznie do ścieków. Odkażając pamiętajmy o każdym miejscu w domu. Spryskajmy środkiem odkażającym każdy zakamarek domu, piwnic i strychu. Preparaty odkażające należy używać zgodnie z instrukcją umieszczaną przez producenta na opakowaniu, zachowując wszelkie środki ostrożności.



© 2019 http://strefahitow.com.pl/