Ciepło nie powinno być luksusem

głównym ich wykorzystaniem może się pochwalić branża motoryzacyjna, ale te urządzenia służą także do ogrzewania sporych przestrzeni. Bardzo trudno jest zapewnić skuteczne ogrzewanie w przypadku, gdy mamy do czynienia ze sporym ma

Ciepło nie powinno być luksusem

Dlaczego nagrzewnice cieszą się taką popularnością?

Nagrzewnice to bardzo chętnie wykorzystywane w wielu branżach urządzenia. Ich zastosowanie jest naprawdę olbrzymie. Oczywiście, głównym ich wykorzystaniem może się pochwalić branża motoryzacyjna, ale te urządzenia służą także do ogrzewania sporych przestrzeni. Bardzo trudno jest zapewnić skuteczne ogrzewanie w przypadku, gdy mamy do czynienia ze sporym magazynem czy inną powierzchnią tego typu. Nagrzewnice to jedne z wielu urządzeń, które pozwalają szybko poradzić sobie z tym problemem. Nic więc dziwnego, że wiele przedsiębiorstw posiada tego typu urządzenia i wykorzystuje je w codziennym ogrzewaniu podczas sezonu grzewczego. Wbrew pozorom korzystanie z takich urządzeń nie należy do najdroższych sposobów na ogrzewanie.


Start sezonu grzewczego ? jak się do niego przygotować?

Przed przystąpieniem do ogrzewania pomieszczeń warto pamiętać na pewno o dokładnym sprawdzeniu wszystkich elementów instalacji centralnego ogrzewania. Takie elementy, jak piec czy grzejniki powinny być dokładnie sprawdzone nie tylko przez właściciela domu, ale również przez pracownika firmy zajmującej się serwisem pieców. Dopiero po gruntownym sprawdzeniu elementów instalacji warto przystąpić do rozpoczęcia sezonu grzewczego. W przeciwnym razie możemy spotkać się niestety z groźnymi awariami, które są niebezpieczne w związku z wysoką temperaturą wytwarzaną w piecu. Stąd też warto na pewno przed rozpoczęciem ogrzewania sprawdzić wszystkie elementy instalacji. To właśnie po długim okresie niekorzystania ze sprzętu najczęściej ulega on awariom i tak jest również w przypadku pieców.


Wikipedia - podział kominków

Ze względu na:

umieszczenie w pomieszczeniu:
zabudowane całkowicie lub częściowo w ścianie
kominki wolno stojące tzw. kozy
kominki ceramiczne często mylone z kominkami kaflowymi
osłonę paleniska:
kominki z wkładem kominowym, tzw. zabudowane
kominki z otwartym paleniskiem
paliwo:
drewno
kominki elektryczne
gaz (miejski lub płynny)
paliwo płynne etanol (tzw. biokominki), naftę itp.
sposób podawania paliwa stałego
kominki z palnikiem retortowym sterowanym automatycznie na pellety
kominki na drewno z dokładaniem ręcznym
sposób rozprowadzenia ciepła:
kominki oddające ciepło tylko do pomieszczenia, w którym stoją
kominki z wymiennikiem ciepła:
z rozprowadzaniem grawitacyjnym ciepłego powietrza
z mechanicznym rozprowadzeniem ciepłego powietrza
z płaszczem wodnym wpiętym do instalacji C.O. lub C.W.U.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kominek



© 2019 http://strefahitow.com.pl/